Posted on

Recenze eko-šampónů Yope, za nás dobrý!

Šampony Yope - recenze

Ekošampóny jsou dlouhodobě Achillovou patou mých environmentálních snah. Mám dlouhé a jemné vlasy, které málo stříhám a hodně barvím, takže jsou i tak poměrně pod tlakem. Když jsem na ně kdysi vyzkoušela ekoteror spočívající v mytí šampónem v podobě kostky mýdla, daly mi jasně najevo, že tudy ne!

Uznávám, že jsem tehdy možná s vaničkou šmahem zavržených mýdlových šampónů možná vylila i dítě v podobě kvalitního mýdla, které na mě někde čekalo neobjevené

Moje pozornost se při dalších experimentech nicméně stočila raději zpět k šampónům (a v mém případě i nutným kondicionérům, bez kterých své vlasy neučešu) v tekuté podobě. Zatím bohužel „sbírám“ spíš zkušenosti, které moc nevyšly – příliš drahý (a mým vlasům dost nevyhovující) stáčený šampón (tuším, že od Tierra Verde) z bezobalového obchodu nebo třeba kondicionér (Urtekram), po jehož aplikaci byly umyté vlasy zase v podstatě mastné a zralé k novému mytí. Na jednu dobrou zkušenost jsem ale teď narazila, takže se o tento tip a svou zkušenost ráda podělím!

Šampóny Yope – moje zatím nejlepší zkušenost s eko péčí o vlasy

Šampóny Yope se ke mně dostaly na redakční testování produktů, líbil se mi design etiket, ale po dosavadních zkušenostech s ekologickou péčí o vlasy ve mně přetrvávala spíš skepse. Test ale dopadl nadmíru pozitivně. I když jsou mezi nimi rozdíly a některé jsou v jistých směrech určitě o něco lepší než zbytek, dlouhodobě uživatelné mi přijdou všechny! Jdete po vůni? Berte „ovesné mléko“. Jdete po konzistenci? Jděte do „orientální zahrady“. Já osobně sáhnu znovu klidně po kterémkoli z nich.

Yope Šampon pro normální vlasy – ovesné mléko (Oat Milk)

Yope pro normální vlasy příjemně voní. Na začátku mytí má fajn konzistenci, i přesto, že je trochu řidší než klasické šampóny, ale příjemně se roztírá. Na konci mytí už mi vlasy maličko „drhly“, ale rozhodně to nebylo nic ve srovnání s pokusem umýt je například šampónovým mýdlem. Hodně to souvisí i s typem mých vlasů – bez kondicionéru se neobejdu prakticky nikdy.

DETAIL ŠAMPONU

Yope Šampon pro mastné vlasy – čerstvá tráva (Fresh Grass)

Yope čerstvá tráva pro mastné vlasy má trochu syrovější vůni, není to ta vyňuňaná koupelna, na kterou jsme z konvenční drogórie zvyklí, ale i tak je vůně celkem příjemná. Konzistence je jinak hodně podobná klasice, ale stejně jako u předchozího „ovesného mléka“ o malinko řidší, než jste možná zvyklí. Oproti stáčenému šampónu, který jsem si donesla z bezobalového obchodu, je ale konzistence všech modelů Yope mnohem hustší a „normálnější“.

DETAIL ŠAMPONU

Eko šampón Yope - orientální zahradaYope Šampon pro suché vlasy – orientální zahrada (a můj tip!)

Orientální zahradu (jít na detail) jsem si i při testování nechala nakonec a rozhodně jsem neudělala chybu. Její vůně je opravdu trochu exotická a možná se nad ní budete muset na chvíli zamyslet, ale pak přijdete na to, že určitě není nepříjemná.  Jenom pořád netušíte, co to tam vlastně přesně je za přísady. Konzistencí je orientální zahrada ze všech tří modelů určitě nejlepší, je dostatečně hustá a po vlasech příjemně klouže, a to i na konci mytí. Za mě je tedy tenhle model z hlediska zážitku z mytí určitě top! A naprosto k nerozeznání od konvenčních šampónů.

DETAIL ŠAMPONU

Pozitiva

  • Pro mě první eko-šampóny které se zážitkem z mytí vyrovnají těm klasickým a navíc fungují i na moje dlouhé, jemné a barvením oslabené vlasy.
  • Etikety mají skvělý design, ke kterému se snadno přilne. Co si budeme říkat, i mně se občas stane, že si vyberu knížku podle obalu, ups.
  • Vegan – výrobky nevyužívají živočišné přísady ani nebyly testovány na zvířatech, za mě super!
  • Přírodní složení výrobku.
  • Poměr kvalita/cena (v kontextu všech ostatních eko šampónů, které jsem zatím zkoušela, tohle zatím nejlepší)

Negativa

  • Zřejmě jediným negativem jsou za mě malá balení, která moc nenahrávají zero waste snahám (možná by bylo super rozjet do budoucnu velkoobjemové balení k domácímu stáčení – něco jako dělá Tierra Verde, která v kartonových krabicích (s plastovým pytlem uvnitř) distribuuje např. prostředky na mytí nádobí.

(za redakci tentokrát zkoušela Jitka)

[mc4wp_form id=“32255″]
[product_category category=“Tekuté šampony“ per_page=“3″ columns=“3″ orderby=”date” order=”desc”]

Posted on