Posted on

Zatočte s plýtváním potravinami: 5 změn, které můžete udělat hned teď

Plýtvání potravinami - vyhozená jablka

Více jak 1,3 miliard tun jídla, které by ročně stačily k nasycení téměř 3 miliard lidí. Přesně tolik potravin se celosvětově vyhodí každý rok. Zní to neuvěřitelně, že? Plýtvání potravinami je jeden z největších problémů, kterému jako lidstvo čelíme. Dobrá zpráva je, že s jeho řešením může pomoci každý z nás. Číst víc »

Posted on

Cesta k zero-waste: 3. týden

Zero Waste - vyrábějte!

Už za sebou máte polovinu cesty k zero waste. Některé kroky pro vás byly lehké, jiné těžší a další jsou dávno součástí vašeho každodenního života. V třetím týdnu se vrátíme k tématu jídla, kde se dá odpad redukovat na všech frontách, a popustíme uzdu kreativitě.  Číst víc »

Posted on

Vegan kosmetika, co se skrývá za certifikáty?

Veganská kosmetika a certifikáty

Označení “vegan“ se již dávno netýká jen potravin. “Vegan“ totiž není jen změna jídelníčku, ale kompletně nový a jiný životní styl, který s sebou nese i změny na poli užívání kosmetických produktů. Veganský styl života se v posledních letech těší nebývalé oblibě a má stále více příznivců, není tedy divu, že se veganským složením výrobci často pyšní rovnou na obalech, aby potenciálním zákazníkům usnadnili orientaci v sortimentu. Co která známka ale znamená? Číst víc »