Posted on

Cesta k zero-waste: 3. týden

Zero Waste - vyrábějte!

Už za sebou máte polovinu cesty k zero waste. Některé kroky pro vás byly lehké, jiné těžší a další jsou dávno součástí vašeho každodenního života. V třetím týdnu se vrátíme k tématu jídla, kde se dá odpad redukovat na všech frontách, a popustíme uzdu kreativitě.  Číst víc »

Posted on

Vegan kosmetika, co se skrývá za certifikáty?

Veganská kosmetika a certifikáty

Označení “vegan“ se již dávno netýká jen potravin. “Vegan“ totiž není jen změna jídelníčku, ale kompletně nový a jiný životní styl, který s sebou nese i změny na poli užívání kosmetických produktů. Veganský styl života se v posledních letech těší nebývalé oblibě a má stále více příznivců, není tedy divu, že se veganským složením výrobci často pyšní rovnou na obalech, aby potenciálním zákazníkům usnadnili orientaci v sortimentu. Co která známka ale znamená? Číst víc »

Posted on

Recenze: deodorant a roll-on Eco Cosmetics

Eco Cosmetics deodorant a roll-on

Vyzkoušeli jsme za vás deodorant a roll-on Eco Cosmetics. Proč a jak to dopadlo?

Začneme tím, co je firma Eco Cosmetics vlastně zač. Eco Cosmetics je kvalitní německá značka zaměřená na přírodní kosmetiku s etickým rozměrem. Produkty Eco Cosmetics můžete koupit za poměrně příjemnou cenu a potěší vás přitom, že jsou ohleduplné nejen k vašemu zdraví, ale i k přírodě i zvířatům v řadě ohledů: Číst víc »

Posted on

Tropické lesy ztrácí svou schopnost absorbovat CO2

Amazonský prales ukládá oxid uhličitý, ale brzy by se mohl stát naopak jeho zdrojem

Britský deník Guardian, (který se mimochodem rozhodl informovat o klimatické krizi se vší vážností, a tudíž se vyplatí jej sledovat), tento týden upozornil na studii vědců sledujících schopnost deštných lesů v Amazonii a v Africe ukládat ze vzduchu CO2. Tato schopnost podle zmíněné studie varujícím způsobem klesá. Co to znamená? Číst víc »